Wymieniamy szyby w ciągniku – na co zwrócić uwagę?

Zdarza się, że szyba w naszym ciągniku rolniczym wymaga wymiany. Jeśli szyba pęknie lub stłucze się, jest to oczywiste. Warto wiedzieć, że pilnej wymiany wymaga także szyba zawierająca mikropęknięcia i zarysowania, ponieważ znacznie zmniejsza to komfort pracy i nasze bezpieczeństwo.

Co będzie potrzebne do wymiany szyby ciągnikowej?

Jak przygotować się do wymiany szyby ciągnikowej? Jeśli zdecydujemy się wymienić szyby do ciągników samodzielnie, bez odwiedzania serwisu rolniczego, powinniśmy wiedzieć, że  czynność ta nie jest zbyt skomplikowana. Wymaga jednak pewnej precyzji i wcześniejszego przygotowania. Przede wszystkim należy przygotować odpowiedni sprzęt i narzędzia do demontażu oraz instalacji nowej szyby rolniczej, takie jak drut z przebijakiem, szpachla, środek gruntujący, taśma np. malarska, itp. Potrzebny będzie również specjalny klej do szyb rolniczych. Uszczelkę do szyby ciągnikowej możemy spróbować odzyskać ze starej szyby lub w razie konieczności zakupić nową. W przypadku chęci użycia starej uszczelki musimy przede wszystkim ocenić jej stan oraz oczyścić ją z kawałków starego szkła i kleju. Warto pamiętać o tym, że zarówno demontaż jak i montaż nowej szyby będzie wymagał wielu czynności, do których potrzebna będzie współpraca co najmniej dwóch osób. Prawdopodobnie nie uda się wykonać tej naprawy samodzielnie, dlatego musimy znaleźć sobie pomocnika.

Jak i gdzie kupić szyby do maszyn rolniczych?

Gdy zgromadzimy odpowiedni sprzęt oraz preparaty do maszyn rolniczych, nadchodzi czas na poszukanie samych szyb ciągnikowych. Nowe części do wymiany szyby powinny być dobrane odpowiednio do właściwej marki ciągnika. Szyby powinny spełniać normy i posiadać odpowiednie wymagane certyfikaty. Możemy kupić szyby oryginalne lub zdecydować się na zamienniki szyb ciągnikowych. Szyby zamienniki będą tańszym rozwiązaniem lecz kupione w profesjonalnym sklepie również powinny spełnić swoje zadanie. Szyby możemy kupić w sklepie stacjonarnym lub zamówić dostawę w sklepie internetowym z częściami do maszyn rolniczych. Zwykle w sklepach znajdziemy szyby ciągnikowe w różnych wymiarach i kształtach –  przednie, tylne, boczne i szyby do drzwi.

O czym pamiętać przy montażu szyb do ciągników?

Podczas demontażu oraz montowania nowych szyb należy zachować dużą ostrożność i przestrzegać zasad bezpieczeństwa, aby nie pokaleczyć się resztkami szkła i jego odpryskami. Z miejsca po szybie należy usunąć resztki kleju, oczyścić je i zagruntować karoserię przed przystąpieniem do montażu. Przed wklejeniem nowej szyby ciągnikowej warto dokonać wstępnej przymiarki. Szybę przykładamy w miejscu, w którym chcemy ją zamontować i starannie mocujemy taśmą do karoserii. Potem możemy na spokojnie dokonać ostatecznego dopasowania szyby, nanieść klej i szpachlę oraz dokończyć montaż.

Na koniec warto przypomnieć, że szyby w ciągnikach są narażone na pękanie i inne uszkodzenia. Warto zabezpieczyć szyby rolnicze przed czynnikami mogącymi spowodować uszkodzenia i przede wszystkim poddać je konserwacji pokrywając specjalnymi środkami zabezpieczającymi.

Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
lynda course free download
download lenevo firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
lynda course free download
0
Like ()
Warning: array_sum() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/zenoxmd/domains/szyby-do-ciagnikow.pl/public_html/wp-content/plugins/tz-feature-pack/includes/class-tz-feature-pack-share-buttons.php on line 19Warning: implode(): Invalid arguments passed in /usr/home/zenoxmd/domains/szyby-do-ciagnikow.pl/public_html/wp-content/plugins/tz-feature-pack/includes/class-tz-feature-pack-share-buttons.php on line 23