Akcesoria potrzebne do wymiany szyby w ciągniku

Wymiana szyby w ciągniku rolniczym to zadanie podobne do wymiany szyby w nowoczesnym samochodzie. Różni się jednak skalą. Przy odrobinie samozaparcia i odpowiednich narzędziach można szyby do ciągników wymieniać we własnym zakresie, co pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze, a ciągnik nawet w czasie weekendu może powrócić do wykonywania pracy, co szczególnie istotne jest w okresie żniw. Zatem  w co zaopatrzyć się kiedy szyby do ciągników rolniczych chcemy wymieniać samodzielnie? Postaramy się to wyjaśnić.

Zanim założysz nową szybę

Kiedy wymieniamy szyby ciągnikowe, nawet te stłuczone i częściowo usunięte, potrzeba w całości zdemontować nawet najmniejsze pozostałości szkła. Do tego celu warto jest wyposażyć się w drut do wycinania szyb samochodowych. Wszakże szyby do maszyn rolniczych w kwestii ich zamontowania nie różnią się absolutnie niczym. Do wycięcia ponadto potrzebny będzie przebijak, którym to wykonamy otwory pod przeciągnięcie drutu. Z dobrym drutem o wiele szybciej będziemy mogli pozbyć się uszkodzonej szyby, jednak niektórzy stosują zamienniki chociażby w postaci struny gitarowej. Jest to jednak nieopłacalne finansowo i bardziej ryzykowne. Ponadto, kiedy to demontujemy szyby rolnicze musimy jeszcze pozbyć się pozostałości starego kleju. W tym celu należy zastosować odpowiednie narzędzia, które nie uszkodzą ramy, ale jednocześnie będą odpowiednio ostre i twarde, by pomóc pozbyć się kleju.

Przygotowanie do montażu szyby do ciągnika

Dodatkową pomocą kiedy mamy zamiar zamontować szyby do ciągników może okazać się ich odpowiednie ustawienie jeszcze przed klejeniem. W tym celu fachowcy stosują zwykle taśmę malarską lub inną, którą można później łatwo usunąć i dociąć. Oznaczenie właściwego miejsca montażu szyby i jej wcześniejsza przymiarka pozwalają zamontować nową szybę dokładnie tak, jak była ona wstawiona w fabryce.

Końcowy montaż szyby

Kiedy mamy już ustalone, w jaki sposób przymocowane będą szyby ciągnikowe w naszej kabinie, czas na końcowy montaż tego elementu. Odpowiednie do szyb kleje dostępne są zwykle w formie tubek do wyciskania. Najlepszą pomocą w tym jest pistolet do  kleju lub silikonu, który w dowolnym markecie możemy zakupić za kilkanaście złotych. Także sklepy dostarczające szyby rolnicze i zamienniki posiadają w swojej ofercie kleje i pistolety, co minimalizuje koszty dostawy i gwarantuje najlepsze dobranie wszystkich akcesoriów. Kiedy już przygotowaliśmy miejsce wklejania, a szyba jest dopasowana, czas na naniesienie kleju. Następnie szyby do ciągników umieszczamy we właściwej lokalizacji, delikatnie dociskamy i mocujemy we właściwym miejscu za pomocą wspomnianej już i przygotowanej taśmy klejącej. Idealnie zamontowaną szybę pozostawiamy na co najmniej kilka godzin. Warto jest pamiętać o tym, że świeżo wklejone szyby do ciągników zamienniki powinny nie być wystawiane na działanie wody. Z tego też powodu w razie intensywnych opadów nie można pozostawiać ciągnika bez osłony. Również na co najmniej dobę powinniśmy zapomnieć o myciu ciągnika, szczególnie myjką ciśnieniową.

Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
udemy free download
download coolpad firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
lynda course free download
0
Like ()
Warning: array_sum() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/zenoxmd/domains/szyby-do-ciagnikow.pl/public_html/wp-content/plugins/tz-feature-pack/includes/class-tz-feature-pack-share-buttons.php on line 19Warning: implode(): Invalid arguments passed in /usr/home/zenoxmd/domains/szyby-do-ciagnikow.pl/public_html/wp-content/plugins/tz-feature-pack/includes/class-tz-feature-pack-share-buttons.php on line 23